Klątwa baletnicy: Deformacja koślawa uczyniła Anastazję niepełnosprawną! Zdjęcie jej nóg zszokowało lekarzy!

Jak powstaje „kostny” guzek na stopie i dlaczego prawie każda osoba jest podatna na taką patologię dużego palca. Co robić i jak pozbyć się deformacji raz na zawsze bez operacji? Czytaj więcej...

Anastazja Wilczyk Zdjęcie zszokowało lekarzy. Deformacja stopy palucha koślawego, która pojawiła się u baletnicy, doprowadziła do poważnych powikłań, niszcząc strukturę narządu ruchu i czyniąc ją głęboką niepełnosprawną. Baletnica opuściła balet, by ratować nogi, bo groziła jej amputacja!

First
Second

Według ortopedów taki guzek na nodze Anastazji jest konsekwencją wrodzonej płaskostopia, a nie tylko tarcia pointe. Baletnica jest już wyłączona, ale starannie ją ukrywa. Najprawdopodobniej musiała opuścić balet, ponieważ groziło jej nie tylko naruszenie układu mięśniowo-szkieletowego z uszkodzeniem kręgosłupa, stawów biodrowych i skokowych, ale także amputacja kończyn. Z tego powodu konieczne jest leczenie koślawej deformacji stopy na wczesnym etapie rozwoju.

image

Według Światowej Organizacji Zdrowia problem palucha koślawego wśród ludności Polski stał się gigantyczny - co druga osoba w naszym kraju ma tę patologię lub predyspozycje do niej. Rozmawialiśmy z ortopedą z 30-letnim doświadczeniem i dowiedzieliśmy się, jak wyleczyć tę patologię bez operacji i odzyskać piękne, zdrowe nogi.

image

Wojciech Niedzielski jest ortopedą traumatologiem z 30-letnim stażem. Doktor nauk medycznych i kierownik Poradni Traumatologii i Ortopedii w Warszawie.

Dziennikarz: Witam dr Wojciechu! Dzisiaj chcemy porozmawiać o paluchu koślawym. Widział Pan zdjęcie nóg Anastazji Wilczyk. Co może Pan powiedzieć o jej stanie?

Wojciech Niedzielski: Witam! Tak, oczywiście, najwyraźniej Anastazja długo odkładała leczenie, co doprowadziło do takiej patologii, aw rezultacie do niepełnosprawności. Nieustannie powtarzam moim pacjentom, że jak tylko pojawi się guzek, nie wahaj się, zacznij leczyć, bo inaczej będzie tylko gorzej.

Dziennikarz: Dlaczego tak wiele osób ma paluch koślawy? Jakie są najczęstsze przyczyny tej patologii?

Wojciech Niedzielski: Paluch koślawy, czyli jak to się popularnie nazywa „kukurydza” czy „kostny guzek”, pojawia się, gdy struktury kostne przodostopia tracą stabilność i zmieniają swoje położenie. Kciuk zaczyna odchylać się na zewnątrz, zmieniając położenie pozostałych palców. Staw powiększa się i zaczyna wybrzuszać, skóra w tym miejscu jest zwykle bolesna w dotyku. Występuje deficyt czynnościowy stawu. Kobiety są bardziej podatne na paluch koślawy niż mężczyźni.

Jeśli zauważysz następujące objawy, czas włączyć alarm:

• pojawił się „guzek” u podstawy kciuka,
• obrzęk, zaczerwienienie skóry, bolesność przy dotykaniu skóry w okolicy kciuka,
• stały lub przejściowy ból, który może się nasilać podczas chodzenia, noszenia butów,
• ograniczona ruchomość kciuka,
• odciski w miejscu tarcia między 1 a 2 palcami.

Jeśli chodzi o przyczyny, odgrywają tu rolę następujące czynniki:

• obecność wrodzonej deformacji stopy (płaskostopie), którą obserwujemy u Anastazji,
• choroby ogólnoustrojowe (reumatoidalne zapalenie stawów),
• duże obciążenia stopy, które mogą być związane z działalnością zawodową lub sportem zawodowym (ponownie przypadek Anastazji),
• predyspozycje genetyczne (osłabienie aparatu więzadłowego i mięśniowego),
• noszenie nieodpowiednich, ciasnych butów.

Pamiętajcie! Możesz zatrzymać chorobę i przywrócić piękny widok swoim nogom, jeśli podejmiesz działania na czas!

Dziennikarz: Jakie są sposoby rozwiązania tego problemu? Czy konieczna jest operacja, czy istnieją łagodniejsze metody pozbycia się koślawości.

Wojciech Niedzielski: Ależ nie! Od dawna nikt nie prowadzi operacji, to już ostatnie stulecie. Choćby gdzieś na odludziu. Operacja oznacza interwencję chirurgiczną ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Operacje na koślawości są bardzo traumatyczne i bolesne. Oczywiście podczas samej manipulacji pacjent będzie znieczulony. Ale efekt znieczulenia mija i tu zaczyna się prawdziwe piekło.

First
Second

Operacja usunięcia „kości” jest niezwykle traumatyczna i bolesna.

Pacjenci w okresie pooperacyjnym muszą przyjmować najsilniejsze leki przeciwbólowe. Sam szew i „wypolerowana” kość będą przeszkadzać przez kilka miesięcy. Po samej operacji będziesz musiał nosić specjalne buty przez prawie rok! Pierwszy miesiąc będziesz musiał poruszać się o kulach. I nadal będziesz miał bliznę na nodze, dość dużą.

Ponadto koszt operacji w polskich klinikach wynosi ponad 1000 dolarów. Dla obywateli polskich to całkiem sporo pieniędzy. Jednocześnie zapłacisz im tylko za ból i cierpienie.

I najsmutniejsze: OPERACJA NIE POMAGA ROZWIĄZAĆ PROBLEMU. Daje jedynie efekt kosmetyczny. Nie eliminuje przyczyny koślawości (czyli dlaczego na kości pojawia się narośl chrzęstna). W rezultacie po operacji, po 1-2 latach, problem powraca ponownie.

W krajach rozwiniętych, a także w dużych miastach naszego kraju od dawna stosuje się nowe nowoczesne metody, które są całkowicie nieurazowe i bezpieczne. Co więcej, pierwsze efekty pojawiają się już po kilku tygodniach regularnej kuracji.

Dziennikarz: Jaka jest ta nowa metoda, która może pozbyć się palucha koślawego w ciągu kilku tygodni? Proszę podzielić się! Nasi czytelnicy będą zainteresowani!

Wojciech Niedzielski: Tu nie ma żadnej tajemnicy. Teraz w terapii wykorzystujemy Osty Health - nowoczesny, naturalny środek do leczenia dysfunkcji palucha koślawego. To rozwój najlepszych europejskich naukowców, dostępny teraz w naszym kraju. Osty Health to wyjątkowy, opatentowany produkt, który nie ma odpowiedników zarówno za granicą, jak i w Polsce. Żadne inne lekarstwo nie wykorzystuje podobnej formuły.

image

W skład produktu wchodzą unikalne naturalne składniki:

Mleczny sok Maclura

dzięki substancjom aktywnym maclura ma właściwości przeciwmiażdżycowe i przeciwnowotworowe

Żywica modrzewia syberyjskiego

wyraźne działanie lecznicze, antyseptyczne, przeciwbólowe

Ekstrakt z korzenia Adama

wpływa na ruchomość stawów, regenerując tkankę kostno-stawową, mięśniową i chrzęstną, zmniejsza ból, skurcz i obrzęk mięśni, normalizuje przemianę mineralną i węglowodanową w komórkach

Ekstrakt z kwiatów koniczyny słodkiej

jest szeroko stosowany jako środek antyseptyczny, przeciwbólowy, gojący rany i silny środek przeciwzapalny

Ekstrakt z wodorostów

odżywia minerałami, witaminami i enzymami, które bogate są w algi, wnikają w głębokie warstwy tkanek skóry i stawów, a kryształki jodu zawarte w algach oczyszczają i usuwają toksyny z uszkodzonego obszaru

Ekstrakt z korzenia lukrecji

wykazuje wyraźne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające regulujące przemianę wodno-solną

Ekstrakt z płatków mniszka lekarskiego

dzięki dużej ilości składników odżywczych stymuluje regenerację i wzmacnia staw, szybko łagodzi ból, pomaga w odbudowie uszkodzonych komórek

Ekstrakt z kamfory

powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, powodując uczucie ciepła i komfortu w bolących stawach, ma silne działanie wydobywające sól z organizmu, likwiduje swędzenie i pieczenie

image

Przed i po kuracji Osty Health

Jak widać, ten produkt z potężnym kompleksem naturalnych składników rozwiązuje nie tylko problem estetyczny, ale także pomaga zapobiegać nawrotom w przyszłości. Naukowcy pracowali nad tą formułą od dłuższego czasu, środek przeszedł liczne badania kliniczne, otrzymał wszystkie niezbędne certyfikaty i uznanie na całym świecie. To nowy etap w leczeniu palucha koślawego i szansa na zapomnienie o bólu, dyskomforcie i kompleksach związanych z tą patologią.

image

Dziennikarz: Rzeczywiście, wyjątkowy środek! A jak to zdobyć? Czy jest sprzedawany w aptece?

Wojciech Niedzielski: Niestety nie jest jeszcze dostępny w aptekach. Robimy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby Osty Health pojawił się na wolnym rynku tak szybko, jak to możliwe. Niestety, to nie jest takie proste.

Widzisz, chodzi o to, że ten środek raz na zawsze eliminuje paluch koślawy, a to nie jest opłacalne dla aptek. Potrzebują ludzi, aby cały czas do nich chodzili i kupowali w kółko te same bezużyteczne maści i pigułki. Ale rozumiemy, jak niebezpieczny jest paluch koślawy i jak ludzie naprawdę potrzebują tego środka.

image

Dlatego wspólnie z producentem i Centrum Medycznym Narodowym Centrum Traumatologii i Ortopedii im. M. Kopernika postanowiliśmy zorganizować promocję.

Teraz możesz kupić Osty Health ze zniżką do 50%!

Pospiesz się, promocja wkrótce się skończy i nie ma planów jej powtórzenia!

Uwaga! Promocja obowiązuje do 28.06.2023 włącznie.

Pozostało w promocji: 17 szt.

Otwórz drzwi i wygraj do % zniżki na Osty Health!

Gratulacje!

Wygrałeś maksymalną zniżkę na Osty Health. Wypełnij formularz, aby odebrać produkt dla siebie w najlepszej cenie


OK
docInfoOfferImg
159 zł
zamiast
318 zł

Wypełnij formularz, aby aktywować wygraną zniżkę Osty Health!

Pospiesz się, ilość jest ograniczona.

Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu i czekać na telefon od managera Osty Health.
Czas pozostały do zakończenia promocji:

10 : 00

Szyfrowanie służy do zagwarantowania ochrony Twoich danych.

213 komentarzy

altText

Marek Górski

Mężczyźni są również podatni na tę chorobę. Mój brat miał takiego, jest wojskowym i zrujnował sobie nogi w swoim wojskowym mundurze. Staw się skręcił, zaczął stosować Osty Health, mówi, że jest lepiej i noga przestała boleć.

23 godziny temu

altText

Judyta Kwiecień

Dobry środek, pomógł mi pozbyć się już zaawansowanej koślawości. Na zdjęciu przed i po zastosowaniu preparatu. Szczerze mówiąc, na początku nawet nie zauważyłam, że coś jest nie tak z moją nogą, a potem guz gwałtownie się powiększył… Nie zaczynaj i nie lecz od razu, Osty Health szybko pomoże.

commentImg

23 godziny temu

altText

Krystyna Mikołajczyk

Jakich chorób tylko nie istnieje… dzięki za artykuł. Będę wiedziała!

22 godziny temu

altText

Janina Bem

Osty Health też mi pomógł. Preparat przepisał lekarz

commentImg

22 godziny temu

altText

Lidia Matuszewska

Zamówiłam, wygrałam 50% rabatu, z czego się cieszę! Preparat jest naprawdę tańszy niż inne produkty na rynku. Mam nadzieję, że jest skuteczny, chociaż recenzje, jak już widzę, są znakomite.

22 godziny temu

altText

Alina Michalak

Znakomity środek, wyleczony koślawość 2 stopnia, środek pomógł uniknąć operacji, teraz tylko czasem smaruję palec profilaktycznie i noszę wygodniejsze buty. Osty Health mogę ocenić 5 na 5 - to doskonały preparat

commentImg
commentImg

22 godziny temu

altText

Julia Czech

Ogólnie mówiąc, mówią prawdę o tej operacji! Bardzo bolesne. Niedawno skończyłam na jednej nodze, ale u mnie był przypadek zupełnie zaniedbany. Teraz chodzę w takim czymś

commentImg

21 godzin temu

altText

Agnieszka Janicka

Dlaczego kobiety są na to bardziej podatne?

20 godzin temu

altText

Wiktoria Olszewska

Agnieszka, bo my nosimy szpilki i buty z wąskim noskiem.

19 godzin temu

altText

Wanda Niemiec

Dobry produkt, zamówiony ze zniżką miesiąc temu. Opuchlizna już zeszła i siniak zniknął, sam guzek stał się mniej widoczny, kontynuuję kurację tym środkiem, jak na razie efekt jest zadowalający! Radzę kupić!

commentImg

19 godzin temu

altText

Jolanta Spychowska

Jak kupić ten preparat, aby nie dostać podróbki? Raczej nie jest dostępny w aptekach.

17 godzin temu

altText

Zofia Kruk

Jolanta, więc kupuj tutaj, strona jest zweryfikowana, kupiłam tutaj z rabatem 50%, dostawa jest szybka, preparat jest prawdziwy, działa

17 godzin temu

altText

Tereza Sokółka

I zamawiasz tylko przez oficjalne losowanie, jak dotąd jedyny sposób. Jest mało prawdopodobne, aby Osty Health wkrótce pojawił się w aptekach. Zamówiłam ze zniżką, szybko dostarczyli. Wszystko jest sprawiedliwe.

commentImg

16 godzin temu

altText

Alina Łukasik

To uczucie, kiedy też jesteś baletnicą i masz takie same nogi jak Anastazja… Ja też zamówiłam preparat, czekam na paczkę…..

commentImg

16 godzin temu

altText

Małgorzata Szulc

Opowiem wam moją historię, mam te guzy od 20 lat, jeśli nie więcej. Bardzo przeszkadzała w życiu, nie mogłam chodzić, wieczorem nie czułam nóg. Bałam się zrobić operację, ale wielu mówi, że po operacji znowu wyrośnie. Potem natknęłam się na artykuł, postanowiłam zamówić Osty Health - chybił trafił. Szkoda wtedy w pełnej cenie było, ale cóż. Paczka dotarła w ciągu 5 dni, zaczęłam z niej korzystać. I jak dobrze, że to kupiłam, guzek się zmniejsza! Chodzenie w butach stało się wygodniejsze. Weź to, nie pożałujesz.

16 godzin temu

altText

Aneta Karczewska

Dobry produkt, pomaga

15 godzin temu

altText

Kinga Nowakowska

Gdybym sama tego nie spróbowała, nie pomyślałabym, że Osty Health jest tak skuteczny! Cierpiałam na te guzki przez 7 lat, nie mogłam nosić pięknych butów. Przecież nie mogłam normalnie chodzić, tak bardzo bolała mnie noga. Po kuracji wszystko zniknęło, nie ma żadnych stłuczek! Nogi wyglądają idealnie! A paczka dotarła do Łodzi bardzo szybko!

commentImg

14 godzin temu

altText

Sylwia Grochowska

Przeczytałam artykuł i od razu zdecydowałam się zamówić na próbę. Faktem jest, że konwencjonalne leki mi nie pomogły, lekarz zalecił tylko operację. Teraz wrzucam wyniki. Osty Health dotarł bardzo szybko. Już pierwszego dnia poczułam, że ból ustępuje. Tydzień później kość wyraźnie się zmniejszyła, a po miesiącu guz całkowicie zniknął! Dziękuję Ci bardzo.

14 godzin temu

altText

Anna Szyszdło

Popieram! Bardzo skuteczny środek na problemy z guzkiem! W młodości nie myślałam o tym, nosiłam szpilki. Dobrze, że Osty Health pomógł przywrócić nogom dawną urodę.

14 godzin temu

altText

Halina Mroczek

Dziewczyny, powiedzcie mi, czy lekarstwo naprawdę pomaga? Z recenzji widzę, że wielu z was ma dobry efekt! Ogólnie powiedzcie mi, jak długo może zniknąć zaczerwienienie i jak szybko zniknie guz?

13 godzin temu

altText

Ewa Lastowska

Halina, środek pomógł mi dość szybko. Kupiłam 2 miesiące temu, po tygodniu, może trochę więcej, zeszła opuchlizna, zaczerwienienie i zniknął ból. Potem guz zaczął się powoli zmniejszać i zniknął całkowicie po półtora miesiąca, teraz dla pewności smaruję go tylko profilaktycznie. Ale jak czytam opinie, efekt nie znika po kuracji Osty Health.

commentImg

13 godzin temu

altText

Anastazja Kwaśniewska

Ewa, zgadzam się z Tobą. Mój guz zniknął mniej więcej w tym samym czasie. Używany regularnie, każdego dnia. Dobry preparat, naprawdę pomaga i jest warte swojej ceny, powiedziałabym nawet, że tanio je sprzedają!

commentImg

13 godzin temu

Aby przeczytać wszystkie komentarze, musisz się zalogować↓